Magyar Földrajzi Társaság

2023. november 22., 08:15
Meghívó vándorkiállítás megnyitójára, 2023. november 27.

A Magyar Földrajzi Társaság Borsodi Osztálya,

a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottságának Földrajztudományi
Munkabizottsága,

a Miskolci Egyetem Földrajz-Geoinformatikai-, Világ- és
Regionális Gazdaságtani Intézete

meghívja Önt soron következő „rendkívüli”
rendezvényére.

Ennek keretében 2023. Szentandrás havának (XI.) 27. napján 16 órakor a 150 éves Magyar Földrajzi Társaság gyűjteményének „poszteres” vándorkiállítását nyitjuk meg a Miskolci Egyetem főépületének (A/4) földszinti oszlopcsarnokában.

E kiállítás 2023 márciusa óta megjárta Szombathelyt, Sopront, Debrecent, Egert, Kaposvárt, Seregélyest, Budapest-Kőbányát, Gödöt, Legyesbényét, Nagybányát, Pécset, Nagyváradot, és eljutott az indiai Darzsilingbe is! Mert a rendezvényhez Kőrösi-Csoma Sándor (1784-1842)-hoz köthető „térképes időutazás” is kapcsolódik.

A kiállítást megnyitja:
Dr. Kocsis Károly akadémikus, a Miskolci Akadémiai Bizottság és annak Földrajztudományi Munkabizottságának elnöke

Szendi Attila, a Miskolci Egyetem Könyvtár, Levéltár, Múzeum főigazgatója

Előadást tart:

Dr. Jeney László, a Magyar Földrajzi Társaság főtitkára, a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdaságföldrajz és Városfejlesztés Tanszék docense: A Magyar Földrajzi Társaság egy újabb 150 év kezdetén

Dr. Török Zsolt, az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Térképtudományi és Geoinformatikai Tanszékének docense: Térképes időutazás – kartográfiai Történetmesélés

Kőrösi-Csoma Sándorról szóló verseket olvas föl: Hevesi Attila a Miskolci Egyetem „kiszolgált” egyetemi tanára és Rózsa Péter a Debreceni Egyetem „kiszolgált” egyetemi docense

A kiállítás XI. 27-től XII. 22-ig hétköznapokon reggel 9 órától délután 17 óráig tekinthető meg a Miskolci Egyetemen. Belépés díjtalan.

Minden érdeklődőt szívesen látunk. „Aki hallja, adja át!”